Луксузната дивизија на Нисан, Инфинити, на претстојниот „Салон на елеганција Пебл Бич“ ќе претстави концепт, прв под дизајнерската палка на Карим Хабиб. Возилото кое е во подготовка има електричен погон и е правено да биде едноставно завозење со брзински способности на највисоко ниво. Според првичните најави, концептот треба да биде основа за развој на идните електромобили. Од Инфинити најавуваат речиси „целосна“ електрификација на сите во семејството од 2021 година.

Click outside to hide the compare bar
Спореди
Споредба ×
Спореди Continue shopping